O sprzątaniu, zupie i pomidorach :)

Wiecie, że generalnie nie lubię sprzątać.
Czasem jednak dopada mię jakiś trudny do zdefiniowania amok i wtedy sprzątam, pucuję, szoruję i najczęściej przemeblowuję pół domu, za nic mając fakt, że półtorametrowej babeczce ciężko wnieść kanapę na piętro, a komodę ze strychu na parter. Trudno, mówię sobie wówczas, jak trzeba, to trzeba. I przeważnie udaje mi się przesuwać szafy, wnosić i znosić komody, łóżka, tapczany. Sporadycznie pomagam sobie oknem 😉
Taki napad estetyzmu trwa zazwyczaj chwilę, a potem nadchodzi długi moment, kiedy w ogóle nie sprzątam. Po prostu nie odsłaniam okien, bo po ciemku pomieszczenia zawsze wyglądają na wysprzątane.
No i wczoraj miałam atak sprzątania.
Poszło dobrze.
Wczoraj też wymyśliłam minutową zupę: zblendować pół puszki kukurydzy (jak się ma świeżą, to można pewnie i świeżą, obraną z kolby, z kolbą nie polecam blendować), dodać surowy, posiekany koper, passatę pomidorową, czosnek, zioła, łyżeczkę jakiegoś dobrego oleju roślinnego i wszystko starannie wybełtać. Jak ktoś lubi, polecam dodać chili, świetnie przełamuje słodkość kukurydzy. Ja dorzuciłam też łyżkę śmietany i uczciwie podgrzałam. Sam proces przygotowania zupy trwa krócej niż powiedzenie: kukurydza z koprem i przecierem pomidorowym nie może smakować dobrze.
Otóż, właśnie, że może. I do tego ma fajny, mocno pomarańczowy kolor, jak krem dyniowy albo marchewkowy. Taka miłozwierzowa zupa, jak się nagle zachce zupy i to nagle jest tak naglące, że nie ma czasu na pichcenie wywarów.
Miłozwierz jest bowiem stworzeniem zupożernym.
Dziś była dzika burza nad Wrocławiem. Odebrałam z poczty książkę “Anatomia Góry” Rafała Froni. I byłam też w Urzędzie Miasta zaktualizować swoje wpisy odnośnie prowadzenia firmy. I byłam na Bartoszowicach na Placyku Targowym po pomidorki koktajlowe domowej roboty, po bób, fasolkę szparagową i pomidory malinowe.
A teraz piszę do Was.
Miłego dzionka, Kochani.
Milozwierz.com przesyła baranki :3

PUCOWANIE © Magdalena Gałęzia

Dodaj komentarz

© Magdalena Gałęzia | 2018

NIP: 9591558878 | REGON: 021869820 | Polityka prywatności

Wykonanie strony: Małgorzata Skibińska

Top
%d bloggers like this: